Компанія «Ельворті» поповнила колекцію свого музею сільгосптехніки
![Компанія «Ельворті» поповнила колекцію свого музею сільгосптехніки](/upload/iblock/c06/c06c9c1f4cd46afbaf5701ad47de4744.jpg)
![Компанія »Ельворті» поповнила колекцію свого музею сільгосптехніки](/upload/foto/big/556.webp)
За часів братів Ельворті (кінець ХІХ - початок ХХ століття) парові машини використовувалися для приводу різних механізмів та агрегатів. Наприклад, молотарки, які виробляли в ті роки на заводі «Ельворті», працювали завдяки паровим машинам.
Одна з таких машин тепер знаходиться на сучасному заводі «Ельворті». З часом її повністю відреставрують. Жителі міста та наші гості зможуть побачити машину, в якості експоната, в музеї «Ельворті».
Історія колісних парових машин налічує багато років. Саме парова машина вважається першим кроком в механізації обробітку грунту в сільському господарстві.
Першу з них зробили в 1856 році, а останні розробки відносяться до середини 30 років ХХ століття. До початку ХХ століття по всьому світу працювало понад десять тисяч "залізних коней", що працювали завдяки вугіллю і дровам.
Сьогодні парова машина виглядає пережитком минулого, але вона є потужним нащадком такої дивовижної машини, як сучасний трактор.
Ця знахідка і справді унікальна - дивина позаминулого століття.